Elsőáldozás

A hitét gyakorló és megélő keresztény ember számára nyilvánvaló tény, hogy Jézus szeretetének lángja az utolsó vacsorán és a golgotán csapott a legmagasabbra. Egyházunk azért hív bennünket a szentmisére, hogy az isteni szeretet lángja átmelegítse olykor közönyös szívünket. Az eucharisztikus Jézus azért részesíti híveit az élet kenyerében, hogy kifejlessze bennünk azt az áldozatos szeretetet, amely lehetővé teszi, hogy hasonlók legyünk hozzá, és ezzel elnyerjük Mennyei Atyánk üdvösséget biztosító tetszését.

Ilyen gondolatok jegyében járultak gyermekeink az oltárhoz, ahol meghatódott szívvel vették magukhoz Krisztus testét és vérét, a kenyér és a bor színében. Egy ilyen ünnep alkalmával azonban ne felejtsük el a következő gondolatot: "A szerető együttlét legyőzi a magányt; a barátság és a szeretet pedig ennivaló emberekké változtat bennünket."