Máriapócsi búcsú

Július 29-én lelkes, 90 fős zarándokcsoportunk reggel 6 órakor indult Máriapócsra, az egyházmegyei búcsúra.Miután a kegytemplomhoz érkeztünk, énekelve és imádkozva a Szűzanya oltalmába ajánlottuk egyházközségeinket és szeretetteinket.

Ez a nap rendhagyó volt a maga nemében, hiszen az ünnepi szentmise keretében papszentelésre is sor került. Püspök atya kézföltétele által áldozópappá szentelte az ófehértói születésű Csordás Gábort. Az újmisés még ezen a napon, délután bemutatta első szentmiséjét szülővárosában. A litnánia után búcsút vettünk az évszázados kegyhelytől és elindultunk haza.

Bízunk benne, hogy a Magyarok Nagyasszonya nem egyszerűen meghallgatta imáinkat, hanem önmagához hasonló, krisztusi lelkületű keresztény emberré formált bennünket, hogy így legyünk a föld sói és a világ világosságai.