Polgári templombúcsú

Idén Aug. 11-én került sor a Polgári Nagyboldogasszony templom búcsúünnepére. Az ünnepi szentmisét Sípos Zoltán helyi származású aranymisés atya tartotta, aki jelenleg Arlón szolgál.

Nagy örömünkre a filiális egyházközségek hívei is velünk imádkoztak és ünnepeltek, s a szentmisén jelen volt Zoltán atya 2 fiútestvére is!

A szentmise kezdetén a hittanos gyermekek verset szavaltak, amelynek sorai emlékeztetnek minket arra, mit jelent számunkra a templom. Zoltán atyát egykori ministránstársa, barátja Császár László köszöntötte szívhez szóló szavakkal.

A jubiláns atya a szentbeszédben arra buzdított, hogy őseinkhez hasonlóan szeressük a Boldogságos Szűz Máriát, égi édesanyánkat.

A szentmise keretében került sor a Polgári egyházközségért való díj átadására, amit a képviselő testület döntése szerint az aranymisés lelkipásztornak ajánlottunk fel.

Köszönjük Istennek minden áldását, amely az Ő házában árad ránk! Kísérje tovább is atyai szeretetével az aranymisés lelkipásztort és közösségünket!