Valósítsd meg Önmagad! Kiss Anikó példája

A XXI. sz. emberének, sok kihívással kell szembenéznie.  Meg kell felelnie a munkahelyén, a családjában, a barátainak, a sporttársainak. Nem könnyű feladat. De ami még ennél is nehezebb, hogy megfeleljen Önmagának. Hogy megvalósítsa elképzeléseit, vágyait. Vágyaink, céljaink elérése során, sokszor átgázolunk másokon, sokszor saját magunkon is. Mire elérjük az áhított célt, már nem azok vagyunk, akik voltunk. Elfelejtjük azt, hogy Isten milyennek is teremtett minket, milyennek szeretne látni minket. A teljes és önző önmegvalósítás, elfordulás az isteni tervtől. S rá kell döbbennünk, hogy miközben önmagunkat keressük, elveszítjük az annyira keresett boldogságot.

Van azonban más út! Az Isten útja, az isteni terv részévé válni.

Aki meg akarja találni életét, elveszíti, aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja. (Mt 10,39)

Kiss Anikó Virág is ezt az utat választotta, erre tett fogadalmat, amikor 2010. október 29.-én, fogadalmat tett a Regina Pacis közösség tagjaként.
A fogadalomtételre, a budapesti Szentlélek plébánia templomába került sor,  Bíró László püspök atya celebrálásával.

A Regina Pacis Közösséget 1986-ban egy olasz házaspár, Alessandro Nottegar és Luisa Scipionato alapította Veronában. Sandro mint önkéntes orvos dolgozott Brazíliában, a szegények és leprások között. Miután visszatértek Olaszországba, ösztönzést kezdtek érezni arra, hogy új küldetésben szolgálják az Urat. 1986-ban a Gondviselés rendkívüli segítségével egy nagy házhoz jutott a közösség, amely „Regina Pacis” néven kezdte meg közös életét és tevékenységét.
A magyarországi missziós tevékenységet 1993-ban Budapesten kezdték el, a Hermina mezői Szentlélek plébánia plébánosának kérésére. Szociális, karitatív tevékenységet folytatnak több irányban. Elsősorban idős, beteg, otthonukban egyedül élő személyek gondozását végezik. Támaszt nyújtanak nekik, meghallgatják őket, segítenek nekik a mindennapi élet kisebb-nagyobb problémáinak megoldásában.

Mivel ez egy olasz közösség, ezért a szentmise kétnyelvű volt, olasz és magyar nyelven zajlott.
A fogadalomtétel, és a beöltözés után, Anikó, gyermekek gyűrűjében járult a püspökatya elé, kérve áldását további életére.

A szentmise zenés kíséretét, egy csodálatos kis kórus biztosította, melyben olasz és magyar énekek csendültek fel, fuvola, gitár és hegedű kíséretében.

A lélekemelő szentmise után, a közösségi házban, egy kis agapéra voltunk hivatalosak, ahol átadhattuk Anikónak a polgári egyházközség ajándékait.

Megígérte, hogy amikor tud, meglátogat bennünket, itthon Polgáron. Kérte, hogy imádkozzunk érte, hogy tartsa meg Isten ezen az úton, amelynek még csak az elején jár.
Az arcáról sugárzó boldogság, a belőle kiáradó szeretet és derű, meggyőzött minket arról, hogy ez az igazi önmegvalósítás!

A Regina Pacis közösség mindenkit szeretettel vár! Aki többet szeretne megtudni a közösségről, az látogassa meg ezt a honlapot: