Bemutatkozás

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm a Polgár városának lakóit! Augusztus 1-ével a megyéspüspök Ft. Bosák Nándor kinevezett polgári káplánnak, így a kedves testvérek szolgálatába és nagylelkű jóindulatába ajánlom magamat. Horváth László néven 1976. 08. 17-én születtem Nyíregyházán, ahol gyermekkoromat és ált. illetve középiskolai tanulmányaimat végeztem. Eredeti foglalkozásom férfi és női ruha készítő, amiben négy évig foglalatoskodtam. Ezáltal érzékenyebb lettem a kétkezi munkás élet iránt.

Már dolgozó emberként szólított és hívott meg az Isten az emberek szolgálatára. Ennek a hívásnak eleget téve jelentkeztem a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyébe. Teológusi tanulmányimat Vácon kezdtem, Egerben folytattam, majd Budapesten fejeztem be. 2004. június 19-én szentelt áldozópappá püspököm, és helyezett Debrecenbe, a Szent Anna Székesegyházba, ahol három nagyszerű évet töltöttem.

Lelkipásztori tapasztalataimat a sokrétű hitéletszervezéssel és minden korosztályt megszólító pasztorációval igyekeztem gyarapítani. Papi jelmondatomat az egri bazilika oltárának felirata ihlette: „Péter hitével és Pál szívével”. A két főapostol oltalma alatt kívánom végezni a polgári papi szolgálatomat.

Remélem, hogy jelenlétemmel és szolgálatommal segítségére lehetek a polgári testvérek hitéleti, nemzeti identitásbeli és emberi értékeik gazdagításában. Ebben a reményben köszöntöm ismételten Polgár városának minden kedves lakosát. Isten áldását kérem életükre, munkájukra és egész családjukra.

Horváth László atya