Egyházközségi kiadványok és internetes oldalak szerkesztőinek találkozója

A negyedik alkalommal megrendezett találkozón a hazai egyházmegyék mellett a határon túli katolikus sajtó képviselői is részt vettek.

A pénteki megnyitón Kormos Gyula, a MAKÚSZ Egyházközségi lapok Szakosztályának elnöke megnyitó beszédében kiemelte, hogy a közösségi lapok szerkesztése felelősségteljes munka, amellyel példát kell mutatnunk a közösség szolgálatában.Szikora József, a MAKÚSZ elnöke előadásában az esemény hírré válásának kritériumairól és folyamatáról beszélt. Ezt követően a közösségi lapok szerkesztői lehetőséget kaptak lapjuk rövid bemutatására.

A találkozó második napján Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkára beszédében hangsúlyozta, az Egyház és az ember lételeme a kommunikáció. Fontos azonban, hogy a kommunikáció mindenki – különösen az egyházon kívüllállók – számára érthető legyen. Ehhez ki kell választani a megfelelő nyelvet, és meg kell tanulni használni azt. A délelőtt folyamán Fehér János, az MKPK Titkáráságának munkatársa, Forgács Alajos plébános és Kapási Gergely informatikus a honlapszerkesztés gyakorlati oldalát mutatták be. Bogdányi Gábor, a Magyarországi Evangélikus Egyház internet munkacsoportjának vezetője bemutatta az Evangélikus Egyház egész országot átfogó internetes programjait.

A résztvevők ezután megismerkedtek a Székesfehérvári Egyházmegye honlapjával, amelyet Pestiné Paics Marianna honlapszerkesztő mutatott be. Ezt követte Forstner Bertalan, a Budapesti Műszaki Egyetem oktatójának előadása Közösségi szolgáltatások az interneten címmel, amelyben az internet és egyéb kommunikációs lehetőségek használatának gyakorlati lehetőségeit mutatta be.

Budaházi Gábor, a Keresztény Közéleti Akadémia tagja arra biztatta a lapok szerkesztőit, hogy a közösségi újságokban is teremtsenek helyet a közéleti témák megvitatásának.Ezután Salzmann Zoltán az ÉRME Klubbal ismertette meg a találkozó résztvevőit.

A délután folyamán Szerdahelyi Csongor vezetésével az egyházmegyei sajtóreferensek mutatták be munkáikat kerekasztal beszélgetés keretében. Egyházmegyénk életéről Kovács Ágnes számolt be. Kipke Tamás az Új Ember munkatársa „Milyen a jó újságíró?", Osztovits Ágnes, a Heti Válasz munkatársa pedig Hogyan szerkesszünk? címmel tartott előadást. Az est folyamán a résztvevők Jelenits István piarista szerzetessel beszélgettek a magyar nyelvről.

Vasárnap a találkozó résztvevői közös szentmisén vettek részt a Szent István-bazilikában.Egyházközségünket webmesterünk, Papp Ágoston képviselte, aki öregbítette plébániánkat és a meglévő Web-oldalunkat.