II. Nemzetközi Kórustalálkozó

Ismét híd volt a zene Polgáron.

"Laudate Dominum in sanctis eius!"- Dicsérjétek az Urat az ő szentélyében - volt a mottója a II. Nemzetközi Kórusfesztiválnak november 26-án. Az idő borongóssága ellenére szép számmal jöttek el az érdeklődők, akik szeretik az egyházzenét és kíváncsiak voltak az öt hazai és külföldi kórus műsorára. Nagyvárad, Eperjes, Budapest, Nyíregyháza, Debrecen városából érkeztek vendégeink, akik magas színvonalon adták elő repertoárjuk színes darabjait. A nap különlegessége volt, hogy a Kórusfesztivál kapcsán testvérvárosi kapcsolat indult el Nagyvárad városával, így ebből az alkalomból a két város képviselő közös együttműködési szerződést írhattak alá, majd ők is részt vettek a fesztiválon.

Dr. Kránitz Mihály, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektor-helyettese nyitotta meg az estét. Köszöntőjében megemlékezett arról, hogy már Szent Gellért felfigyelt a magyarok énekére. Az ének segítségével nyitottá válunk Isten szavának meghallgatására és befogadására. Európában Európáért énekelnek ma este, megmutatva, hogy a magyarok kincse többek között a régi zenei hagyomány, mely gazdagíthatja az európai közösséget. Oláh József polgármester köszöntőjében hagyományteremtőnek nevezte ezt az estét, hiszen már második alkalommal kerülhetett megrendezésre az Ének Európáért Egyházzenei Fesztivál az Önkormányzat és Egyházközség együttműködése folytán. A fellépő kórusok mindegyike szívet-lelket emelő módon készítette elő az adventi időszakot tiszta és csodálatos énekével.

A fesztivál zárszavában Dr. Linczenbold Levente plébános megköszönte mindazok segítségét, akik részt vettek az est megszervezésében, és átadta a kórusok vezetőinek – Balog Mihálynak (Nagyvárad); Kocsis Csabának (Budapest); Ladislav Sabolcak-nak (Eperjes); Szabó Somának (Nyíregyháza) és Berkesi Sándornak (Debrecen) – készített oklevelet és szerény ajándékot.

A fesztivál közös vacsorával folytatódott a plébánián.

Reméljük jövőre ismét találkozhatunk!

(A kórustalálkozót a Szent István Rádió öt egymást követő héten hétfőnként Neuma című műsorában 13:05-perctől felvételről sugározz. A műsort szerdán 14:35-kor megismétlik!)

Fénykép: Polonkai Gizella