RSS-csatorna
English Italiano Deutsch
Litván zarándokok Polgáron

2006. május 5-én indult zarándokcsoport Litvániából, hálából, az Istentől kapott kegyelmekért, megemlékezni II. János Pál pápa halálának egy éves évfordulójáról, és kérni Isten kegyelmét a világ számára, valamint imádkozni a világ békéjéért, a keresztények egységéért, a papokért, szerzetesekért és a világon élő családokért, a gyermekekért és az ifjúságért.

A hat hónapig tartó út Litvánián, Belorusszián, Ukrajnán, Magyarországon, Ausztrián és Itálián keresztül vezet Szentföldre, hogy 2006. október 28-án elérje a Golgota hegyét. Ennek a megrendítő és hitet ébresztő útnak volt egyik állomása a polgári egyházközség 2006. június 30. és július 1. között.

A zarándokcsoport megérkezése után a templomba tért be hálaadásra, majd közös szentmise után a plébánián látta vendégül őket az egyházközség. A zarándokok igyekeztek minél hamarabb kipihenni az út fáradalmait, de másnap korán reggel ismét a templomban gyülekeztek, hogy Krisztus keresztáldozatának erőterében folytathassák engesztelő és hálaadó útjukat. A város táblájáig kikísérve őket Tiszaújváros katolikus közössége várta litván testvéreinket.

A szentmisében azt kértük tőlük, ne feledkezzenek el rólunk és egyházközségünkért is ajánlják fel önként vállalt útjuk minden áldozatát.