Pünkösdi találkozó

2013. május 20-án pünkösdi találkozó volt templomunkban.
A nagy napot 9:30-kor egy gyönyörű gitáros misével kezdtük. Majd mindannyian átmentünk a plébániára, ahol születési hónapok szerint csoportosultunk. Nagyon érdekes feladatokat kellett megoldanunk.

Ezután csapatokat alakítottunk. A mi csapatunk a Boldog Ceferino nevet választotta. Minden csapat kapott egy útmutatót; , amin rajta volt hogy a csapatoknak mikor, melyik állomásra kell mennie, ugyanis különböző állomások voltak, ahol más és más feladatokat kellett megoldanunk. A mi első állomásunk a templomkertben volt. Ezen a helyen egy rejtvényt kellett megfejtenünk és célba kellett dobnunk. A rejtvényfejtést könnyen megoldottuk, ám a célba dobást már kevésbé, ezt próbáltuk a szélre fogni. Aztán a sekrestyébe egyházi személyeket kellett képekről felismerünk és várat kellett építenünk gyufásdobozból. Az építés kicsit nehezen ment, de végül Roland ügyességének köszönhetően ezt is megoldottuk. Ezután a Coop parkolóba kellett mennünk feladatokat megoldani, itt is nagyon jól szórakoztunk és nevettünk egymás ügyetlenségén, ahogy próbáltuk a kötélen végigfújni a poharakat. A következő állomás a játszótér volt, itt activity volt a feladat, el kellett magyarázni, vagy mutogatni a szavakat, amiket kihúztunk. Mivel én szeretek és tudok is magyarázni, azt választottam. Ezen kívül még volt egy feladat, amiben egy gurigát kellett átadnunk egymásnak szívószállal, ami a szánkban volt, ezen a feladaton nagyon sokat nevettünk együtt. A végállomás a plébánián volt, két képet kellett kiraknunk, majd felismerni, hogy milyen eseményt ábrázolnak a képek, az elég jól ment, a másik feladat az volt, hogy vizet kellett hordanunk kispoharakkal egyik vödörből a másikba, erre a feladatra még plusz pontot is kaptunk, mert a félreöntött vizet feltöröltük.

Ezek után közösen ebédeltünk. Ebéd után eredményhirdetés volt. A mi csapatunk nem ért el helyezést, de nem igazán foglalkoztunk vele, inkább azt tartottuk fontosnak, hogy együtt voltunk és jól éreztük magunkat. Ezután néptáncot tanulhattunk, mindenki nagyon jól szórakozott. Végül, mikor már mindenki kitáncolta magát, a templomban egy litániával zártuk a napot.

Köszönjük a szakácsoknak, a híveknek, akik gondoskodtak az ebédről; a hitoktatóknak, akik megszervezték a programokat; a gitárosoknak, akik még szebbé tették a misét és legfőképpen plébánosunknak László atyának. (Rontó Vivien)