Szent László-szobor megáldása

Idvezlégy kegyelmes Szent László kerály!
Magyarországnak édes oltalma,
Szent kerályok közt drágalátus gyöngy,
Csillagok között fényességes csillag!

Szentháromságnak vagy te szolgája,
Jézus Krisztusnak nyomdoka követi;
Te szent léleknek tiszta edénye,
Szűz Máriának választott vitéze.

Júl. 3-án, Szent László király ünnepe utáni vasárnap került sor a templomkertben található Szent László király szobrának felújítása. A régi száz éves alkotás alapján Török József újfehértói vállalkozó készítette el az új szobrot. A felújítási munka költségének felét az egyházközség, másik felét az Önkormányzat fedezte, amelyért ezúton is köszönetet mondunk Polgár város vezetőségének.

A szobrot a szentmise után Darvas László kanonok úr áldotta meg. A város vezetőségét Tóth József polgármester képviselte.

Akárhányszor rátekintünk szent királyunk alakjára, szemünket az ég felé, Istenhez fordítjuk. Buzdítson minket Szent László király példája és kérjük Istenünket, áldása kísérje közösségünk, városunk, nemzetünk életét!