Vendéglátás

Az idén is sikerült a plébániának vendégül látnia a város közügyeiért tevékenykedő embereket, a plébániai csoportokkal együtt. Szent Erzsébet napja kínálta a lehetőséget, hogy megköszönjük a tanároknak, tűzoltóknak, a rend őreinek, a temetkezési vállalat dolgozóinak, a városgondnokság tagjainak és még sok más embernek az éves munkáját.

Ez a vendéglátás az előző évekhez képest rendhagyóra sikerült. Ugyanis egy 230kg-os sertés esett áldozatul és került feldolgozásra. A férfiak korán reggel ½ 6- kor készenlétbe álltak a plébánián és vigasztalták az áldozatot, amely Gulyás István képviselőtestületi világi elnök állatszállító traktorján várta a kivégzést. id. Bolgár Laci bácsi erre az alkalomra egy teljesen új, még egyszer sem használt kést ajándékozott a plébánosnak, Levente atyának, aki bátorkodott megszegni Mózes V. parancsát- Ne ölj!

Talán ennek a parancsszegésnek a következménye lett, hogy Levente atya az állatot leszúrta, de vért nem ontott, ugyanis azt később szedtük ki a perzselés és tisztítás után, amikor sertést kettéhasítottuk. Ekkor az asszonyok léptek közbe, s elkezdődött az 5 darab üstben a főzés. A hideg ellen folyékony télikabáttal, azaz pálinkával és forralt borral védekeztünk. A munkálatok algoritmusszerű folyamatnak megfelelően történtek. Főtt a hurka, sült a kolbász, készült a tepertő. Épp időben, hisz ekkor érkezett Dobos Tóni bácsi tangóharmonikájával, aki a közös disznótoros elfogyasztása alatt játszott slágereket, nótákat.

A jelenlévő több, mint 200 ember 10 ujját megnyalva távozott a plébániáról, megköszönve a régi idők emlékeit idéző ízeket. Nem kis szerénységgel mondhatjuk, hogy valóban igazi disznótoros hangulatot sikerült varázsolni erre a vendéglátásra. Köszönjük a város dolgozóinak, hogy jelenlétükkel megtisztelték egyházközségünket!

A főszakács voltam!